Greek Power
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Greek Power

GP Team - Clan Community


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Να προτείνω κάτι...

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Να προτείνω κάτι... Empty Να προτείνω κάτι... Τετ Δεκ 29, 2010 3:46 pm

Niphrentil



Απλά σαν ιδέα, το έχω γράψει και στο forum του LoL αλλά δεν είχε και τόσο μεγάλη απόκριση εκεί, οπότε, αφού έχουμε μια καλή player base εδώ, ας το γράψω κι εδώ να μου πείτε τη γνώμη σας...

Ως γνωστόν, το LoL (προς το παρόν) δεν παρέχει clan feature, μια σελίδα δλδ in-game που να μπορούμε να μαζευόμαστε και να φαινόμαστε ως ομάδα. Κάτι που κάνει τις περισσότερες προσπάθειες δημιουργίας ενός guild να αποτυγχάνουν γιατί τα μέλη δεν νιώθουν σαν "ομάδα". Μια προσωρινή λύση είναι η δημιουργία φακέλου "Clan/Guild" στη friend list του καθενός και την τοποθέτηση εκεί των μελών. Αλλά πέρα από αυτό, μέσα στο παιχνίδι δεν υπάρχει κάποιο χαρακτηριστικό για να φαινόμαστε ως μέλη μιας ομάδας.

Σκέφτηκα, λοιπόν, το εξής... Το LoL παρέχει τη δυνατότητα πολλαπλών λογαριασμών στον ίδιο χρήστη (δεν είμαι σίγουρος αν επιτρέπει στο ίδιο e-mail ή αν χρειάζεται διαφορετικό για καινούριο account αλλά νομίζω το επιτρέπει). Οπότε, όσοι ενδιαφέρονται να γίνουν μέλη στην ομάδα μας, θα πρέπει να κάνουν έναν καινούριο λογαριασμό με ένα χαρακτηριστικό της ομάδας (π.χ. "[GrP] Niphrentil"*). Έτσι, και όταν θα παίζουμε μαζί σαν ομάδα θα δηλώνουμε εξ'αρχής ότι δεν ήμαστε απλά μια παρέα φίλων που έκανε premade και όταν παίζουμε solo ή duo queue να κάνουμε represent και να προωθούμε την ποιότητα της ομάδας μας.

Φυσικά και δε λέω να παρατήσουμε τα main accounts μας. Όλοι έχουμε κάνει αρκετό κόπο για να τα φέρουμε στο επίπεδο που βρίσκονται τώρα, μερικοί (όπως εγώ) έχουν αγοράσει και Riot Points για τα accounts αυτά. Απλά, όταν παίζουμε σαν ομάδα, να χρησιμοποιούμε τα alternative accounts. Και, ίσως με τον καιρό, για κάποιους τα accounts της ομάδας γίνουν τα main τους!!

Αυτά τα λίγα. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να ξαναρχίσω από την αρχή, έχω ήδη 3 accounts για να παίζω με διάφορα φιλαράκια (το main μου lvl 30, ένα smurf 15 lvl και ένα smurf 4 lvl). Επίσης πιστεύω οτι το να ξεκινήσουμε άλλη μια φορά από την αρχή θα μας κάνει και πιο δεμένους σαν ομάδα και πιο έμπειρους (άσχετα με το πόσα παιχνίδια έχει κάνει ο κάθε ένας). Περιμένω τις γνώμες σας...!!!

*Προσωρινό χαρακτηριστικό χάριν παραδείγματος, έγκειται σε αλλαγή

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης